Fascynacja Sztuką – aukcja dobroczynna fundacji Cultus

Niby nic, a to już prawie pięć lat, jak w naszych głowach zrodził się pomysł stworzenia fundacji. Jest nas tylko troje, na dokładkę każdy z innego pokolenia, a pomimo tego zrealizowaliśmy wspólnie już kilkanaście projektów. Czas na więcej!

Choć dawna Warszawa nadal pozostaje w kręgu naszych zainteresowań zaczęliśmy również wspierać inicjatywy twórcze oraz samych artystów. Chcąc zainaugurować naszą nową działalność zapraszamy na spotkanie, na którym zaprezentujemy walory antykwaryczne, a także sztukę współczesną. Wszystkie te wartościowe i piękne przedmioty wystawimy na aukcję dobroczynną. W ten sposób będą mogli Państwo zarówno pomóc w rozwoju Fundacji Cultus, jak również z zyskiem zainwestować w dawną i współczesną sztukę.

Spotkanie oraz aukcja dobroczynna rozpoczną się
o godzinie 18.00 dnia 24 kwietnia br.
w Austriackim Forum Kultury przy ulicy Próżnej 8.

W programie spotkania m.in.:
– projekcja i opowieść Tadeusza W. Świątka pt. ”Moda w dawnej Warszawie”;
– spotkanie z pasjonatem i kolekcjonerem kart pocztowych, Robertem Marcinkowskim, autorem książki pt. ”Ilustrowany Atlas Dawnej Warszawy”;
– aukcje walorów antykwarycznych pochodzących ze zbiorów Rafała Chwiszczuka i Tadeusza W. Świątka, podarowanych na rzecz fundacji
(m.in. pocztówek wydawnictwa HP z początku XX wieku);
– prezentacja i aukcja współczesnych dzieł sztuki artystów zaprzyjaźnionych z fundacją Cultus: Ewy Ciepielewskiej (jednej z założycieli w latach 80-tych artystycznej grupy Luxus), Anny Pozzali (artystki włoskiej), Agaty Wojas (malarki, rysowniczki, fotografki) i Wojtka Józefowicza (rzeźbiarza, designera, konstruktora).

 organizatorzy