ZAMÓW KSIĄŻKĘ

Jeżeli chcesz wesprzeć naszą działalność – zamów jedno z naszych wydawnictw!
Cały dochód ze sprzedaży książek przeznaczamy na działalność statutową fundacji Cultus, czyli realizację projektów historycznych, kulturalnych i społecznych. Więcej o naszych działaniach w zakładce PRZEDSIĘWZIĘCIA.

ZAMAWIAM KSIĄŻKĘ

Zapraszamy również do odwiedzenia zakładki DO POBRANIA, gdzie znajdziesz nasze bezpłatne varsavianistyczne wydawnictwa. Miłej lektury!

NASZE KSIĄŻKI:

Album „Królowa Wisła” to zbiór starannie dobranych dawnych fotografii oraz wyczerpujący opis historii rzeki Wisły i Warszawy na obu jej brzegach. To elegancki, a także ciekawy prezent dla miłośników i pasjonatów wodniactwa, żeglarstwa, historii Wisły oraz Warszawy. Napisany został przez znawców tematu, uznanych varsavianistów – Tadeusza W. Świątka i Rafała Chwiszczuka)

Album oprawiony jest w twardą oprawę i zawiera 160 stron w formacie A4 wydrukowanych na papierze kredowym. W wydawnictwie obok tekstu zamieszczono około 200 archiwalnych zdjęć, pochodzących ze zbiorów Archiwum Państwowego m. st. Warszawy oraz prywatnych zbiorów obu autorów (z czego kilka prezentowanych jest po raz pierwszy!). Publikację zadedykowano osobie bardzo znanej i zasłużonej dla warszawskiego i krajowego wodniactwa – Komandorowi Porucznikowi Adamowi Reszce, Kapitanowi żeglugi śródlądowej.

Książkę możesz zakupić również w Antique Concept Store przy ul. Poznańskiej 11 w Warszawie.

WIĘCEJ O KSIĄŻCE..

_____________________________________________

„Ulica Próżna i dzielnica żydowska w Warszawie” pióra Rafała Chwiszczuka, to książka życia i zagłady ponad trzystutysięcznego świata żydowskiej Warszawy. Świata rodzin Natansonów, „króla kolei” Jana Bogumiła Blocha, kandydata do I Pokojowej Nagrody Nobla, braci Fajansów, czy Maurycego Spokornego, pierwszego dyrektora tramwajów elektrycznych. Książka w swojej treści to nie tylko przewodnik po ulicy Próżnej, ale po całej żydowskiej Warszawie. Na jej kartach prezentowane są te miejsca związane z żydowską społecznością, które ocalały i te które uległy zagładzie, a dziś stały się symbolem. Takim symbolem jest obecnie ulica Próżna, która z mozołem, powoli odradza się z popiołów getta. Książka Chwiszczuka to również historia o zaangażowaniu w ratowanie ostatniego przylądka świata Singera, Kacenelsona, Tuwima i wielu, wielu innych.

Fragment recenzji Roberta Mielcarka, źródło: http://www.fzp.net.pl/ksiazki/ulica-prozna-i-dzielnica-zydowska-w-warszawie

_____________________________________________

______________________________________________________

Książka „Jak nie pić i żyć szczęśliwie” powstała by nieść wsparcie, wszystkim którzy tego potrzebują w zmaganiu się z tym jakże trudnym nałogiem. Jej autor – Rafał Chwiszczuk przestał pić w roku 1997 i już nigdy do picia nie wrócił. Wszystko co udało mu się zebrać w głowie na temat rzucenia alkoholu zebrał w tej książce.)

Książkę tę dedykuję wszystkim, którzy piją i wiedzą albo chociaż czują, że to właśnie alkohol jest tym czymś co ich ogranicza albo okrada z tego, co najlepsze i najpiękniejsze. Że nie pozwala być wolnym, szczęśliwym i kochanym. Że czyni życie monotonne i smutne z niechcianymi obowiązkami i zobowiązaniami, usidlone nudną i nielubianą pracą. Że każe gonić za kolorową, nieistniejącą złudą i wierzyć, że świat materialny jest jedyny albo najważniejszy. (fragment „Jak nie pić i żyć szczęśliwie”, Rafał Chwiszczuk).

Książkę możesz zakupić również w Antique Concept Store przy ul. Poznańskiej 11 w Warszawie.

WIĘCEJ O KSIĄŻCE..

___________________________________________________________________

FORMULARZ ZAMÓWIENIA:

  Dane do wpłaty:

  Fundacja Cultus, ul. Wolska 66 m 70;

  numer konta: 57 1750 0012 0000 0000 2165 3454;
  tytuł przelewu: twój adres e-mail

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  ZAMAWIAM KSIĄŻKĘ:

  'Królowa Wisła' (cena: 45,00 PLN z przesyłką listem poleconym ekonomicznym)
  'Ulica Próżna i dzielnica żydowska w Warszawie' (cena: 60,00 PLN z przesyłką listem poleconym ekonomicznym)
  'Jak nie pić i żyć szczęśliwie' (cena: 30,00 PLN z przesyłką listem poleconym ekonomicznym)

  Przy zamówieniach większych ilości prosimy o kontakt: fundacja@cultus.org.pl, tel. 502-477-007

  adres do wysyłki książki

  ZAMAWIAM E-BOOKA 'Jak nie pić i żyć szczęśliwie':

  Epub (cena: 10 PLN)Mobi (cena 10 PLN)

  Chcę otrzymać fakturę

  Dane do faktury - imię i nazwisko lub nazwa firmy

  Dane do faktury - adres

  Dane do faktury - NIP

  Akceptuję poniższe oświadczenie (wymagane):
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych takich jak imię i nazwisko, adres oraz adres e-mail przez Fundację "Cultus" z siedzibą w Warszawie, przy ulicy Wolskiej 66/70, kod pocztowy 01-134.

  _________________________________________________________________________